Agencija Tanjug je, pozivajući se na tekst britanskog tabloida The Sun, napisala da je u Velikoj Britaniji svaki deseti zatvorenik Albanac. Slučajno ili namerno, međutim, propustili su da naglase da je reč o stranim zatvorenicima, a ne o generalnoj zatvorskoj populaciji. Bez ikakve provere vest su masovno preneli domaći mediji, među kojima i Politika i pokrajinski javni servis, Radio-televizija Vojvodine. „Ovakva laž može izazvati isključivo jačanje predrasuda i stereotipa prema Albancima“, navode iz Inicijative mladih za ljudska prava.
Svi koji su juče ujutru gledali televiziju Pink mogli su uživo da prisustvuju čitanju dokumenata sa oznakom državne tajne. Stručna javnost se ne seća da se to ikada ranije dogodilo - da predsednik države, uživo, na televiziji sa nacionalnom frekvencijom iznosi navodne dokaze o tome da je prisluškivan dok je bio u opoziciji, a da u krupnom planu sa malih ekrana „vrište“ dokumenta označena kao „državna tajna“. Posle tog jutarnjeg nastupa predsednika Vučića otvorila su se brojna pitanja - da li je predsednik počinio neko krivično delo, da li je prethodno skinuo oznaku tajnosti sa dokumenata i koliko su štete njegove izjave nanele institucijama koje se bave bezbednošću. Sva ova pitanja, ali i odgovori na njih izostali su danas u gotovo svim dnevnim novinama.
Mnogim čitaocima u Evropi je verovatno primamljivo zazvučala vest iz tabloida da vlasti malog grčkog ostrva Antikitera nude 500 evra mesečno, besplatan smeštaj i hranu porodicama sa decom koje odluče da se tamo presele. Verovatno je zvučala i uverljivo, s obzirom da je preneta i „izjava“ predsednika gradskog veća ovog ostrva, njegovo tačno ime i prezime i fotografija. Međutim, u pitanju je lažna vest što za Raskrikavanje potvrđuju vlasti ovog grčkog ostrva i navode da zbog nje imaju mnogo problema.
Prošlonedeljni Kurirov tekst sa fotografijama o tome kako je izgledao Beograd posle velikog nevremena uz opasku da se zamenik gradonačelnika Goran Vesić ne oglašava tim povodom mnoge je iznenadio, pre svega zbog oštrog kritičkog tona. To je verovatno uticalo i na to da je ubrzo po objavljivanju tekst „nestao“ sa sajta. Na pitanje Raskrikavanja zašto se to dogodilo Kurir ne odgovara već nekoliko dana.
Ono što bi inače trebalo da bude rutinska policijska akcija - hapšenje zbog paketa droge - domaći mediji predstavljaju kao „spekakularno". Naime, u subotu su uhvaćeni članovi narko-klana „Amerika“ prilikom primopredaje dva kila heroina kojeg je sakrivenog u daskama jedan od njih doneo u Beograd autobusom sa bugarske granice. Tabloidi su se u ponedeljak utrkivali ko će više dati na značaju ovom događaju, a Blic je na naslovnici ustvrdio da je „pao najveći kriminalni klan u Srbiji“, iako je odmah nakon hapšenja Tužilaštvo za organizovani kriminal odustalo od slučaja i prepustilo ga Višem javnom tužilaštvu.
Bez obzira što video snimci sa subotnjih protesta dokazuju drugačije, današnja štampa nastavlja sa tvrdnjama da je u subotu na protestima „1 od 5 miliona“ pretučen jedan čovek. Tako Kurir tvrdi da su šezdesetogodišnjaku Ljubiši Gojkoviću konstatovane lakše telesne povrede nakon što su ga demonstranti pretukli u subotu na protestima u Beogradu. On to i sam tvrdi, najavljujući i krivične prijave. Iz Hitne pomoći, međutim, navode da nemaju podatke da je neko potražio medicinsku pomoć nakon tog događaja.
Kurir je na jučerašnjoj naslovnoj stranici preneo vest da je na Kosovu ponovo otkrivena nelegalna trgovina organima te da se sumnja da su Albanci, nakon nekadašnjeg slučaja „žuta kuća“, opet trgovali organima Srba. Dva dana nakon hapšenja kosovska policija takve navode demantuje.
Današnje Novosti pišu da bi čuvene filmske replike "Ubiće te Bili ko zeca", "Samo preko mene mrtvog" ili "Misliću o tome sutra" uskoro potpuno mogle da iščeznu iz internet komunikaciije zbog novih pravila o autorskim pravima koje je juče usvojio Evropski parlament, kao i da će te promene pogoditi i Srbiju. U Kuriru pak tvrde da se ukidaju “gifovi i internet meme”. Međutim, nove mere direktive usvojene u EP određuju odgovornost platformi za sadržaj koji korisnici “okače”, pa će kompanije poput Ju tjuba, Fejsbuka i Gugl njuza biti direktno pogođene. Citiranje, kao i postavljanje i deljenje mimova i gifova će ostati dozvoljeno, a kako za Raskrikavanje kaže Bojan Perkov iz “Share” fondacije, koliko će nove mere uticati na Srbiju se još uvek ne zna.
Nakon izjave predsednika Aleksandra Vučića od pre četiri dana da su Albanci „digli poternice za još deset najsposobnijih momaka sa severa Kosova i Metohije“ gotovo svi beogradski tabloidi pišu da se na Kosovu u akciji policije „Čelični prsten“ sprema hapšenje čuvara severa Kosova. U Kosovskoj policiji za Raskrikavanje ovo demantuju, a portal Kossev piše da u praksi rada Kosovske policije “Čelični prsten” postoji već oko deset godina kao uobičajeni operativni plan kontrole vozila i putnika neposredno nakon izvršenja krivičnog dela.