Dan nakon izbora, u domaćim tabloidima osvanuli su pristrasni izveštaji o tome kako je tekao jučerašnji izborni dan. Tako Srpski telegraf, Kurir i Telegraf pišu da je lider Pokreta slobodnih građana Pavle Grbović juče prvi napao člana Srpske napredne stranke gađajući ga šoljom, iako postoje snimci na kojima se vidi da je tome prethodilo koškanje između njih dvojice koje je započeo upravo naprednjak. Na sajtu Objektiva pojavio se tekst o tome kako „svetski mediji bruje o pobedi Vučića“, ali se citiraju samo povoljni delovi, a ne i one rečenice u kojima ga svetski mediji nazivaju autokratom, populistom i bivšim ultranacionalistom.
„RUSI NA GENIJALAN NAČIN UŠLI U KIJEV! Presvukli se u ukrajinske uniforme, a onda krenuli u juriš“, oduševljeno piše portal Srbijadanas.com. Da su Rusi obučeni u ukrajinske uniforme ušli u ukrajinsku prestonicu, ranije tokom dana su saopštili i iz ukrajinskog Ministarstva odbrane. Ipak, ono što Srbija Danas smatra „genijalnim“, zapravo je kršenje Ženevske konvencije kojom su definisana pravila ratovanja.
Nedelju dana nakon što je sud u Hagu potvrdio doživotnu kaznu zatvora Ratku Mladiću između ostalog i za genocid u Srebrenici, deo domaćih medija ne posustaje u tvrdnjama da Mladić nije kriv i da genocida nije bilo. U „pomoć“ su pozvali izraelskog istoričara koji to tvrdi, kao i tajne dokumente britanske vojske. Portal Srbijadanas.com objavio je tekst o izdvojenom mišljenju sudije Priske Matimba Nijambe, članice petočlanog sudskog veća koja se nije slagala sa većinom tačaka presude, tvrdeći da je Miamba htela da oslobodi Mladića. Ona se, međutim, nije založila za oslobađanje već za ponovno suđenje - u svom zaključku navela da su mnoge optužbe nedokazane i procedure prekršene te da treba sprovesti još jedno suđenje pred drugim većem po gotovo svim tačkama optužnice.
„Opšti juriš na predsednika Srbije - KRIVAC SVIMA ZA SVE!” - poruka je koja se u četvrtak pojavila na naslovnoj strani Srpskog telegrafa, dok na prvim stranama, ovaj prorežimski tabloid navodi 12 oblasti u kojima „šta god Vučić uradio ili ne uradio, rekao ili prećutao, nemoguće je da ne dobije packe od dežurnih kritičara”. Međutim, pored preuveličanog predstavljanja Vučića kao „mete” svih kritičara - od vakcine za Covid-19, preko sportskih rezultata, do džempera koji nosi, Srpski telegraf je u tekstu izneo i nekoliko netačnih tvrdnji koje je Raskrikavanje analiziralo.
Gledaoci jučerašnjih vesti Pinka i Studija B mogli su da čuju samo pozitivan ugao posete premijerke Brnabić i ministra zdravlja Novom Pazaru. Ove televizije prenele su da je novopazarska Opšta bolnica „najopremljenija bolnica u Srbiji”, da su premijerka i ministar doneli još opreme, da je situacija „pod kontrolom”, kao i da će zaposliti još medicinskih radnika. Za sve te gledaoce ostalo je jasno - prethodnih dana lekari, zdravstveni radnici i građani Novog Pazara i okoline širili su dezinformacije o nedostaku medicinske opreme.
Glavna vest u Srbiji juče bila je da je britanski list Fajnenšl Tajms (FT) objavio kako „Srbija munjevito ide napred“. Dugi, pohvalni tekst srpskoj ekonomiji i ministru finansija Siniši Malom preneo je najpre Tanjug, a potom i drugi mediji. Međutim, tekst iz koga smo mogli da saznamo da je Srbija jedna od „evropskih ekonomskih zvezda“, nije objavio FT već magazin koji objavljuje ista firma (FT Group). I još važnije: pomenuti izveštaj o Srbiji je zapravo plaćeni sadržaj - platili su ga Ministarstvo finansija, Privredna komora i nekoliko lokalnih samouprava.
Ako često listate i informišete se preko lista 24 sata možete samo da saznate da gradonačelnik Siniša Mali i gradski menadžer Goran Vesić „svakodnevno rešavaju probleme Beograđana“, asfaltiraju ulice, investiraju u projekte, grade. O preskupoj plastičnoj jelki, sumnjama o nameštenim tenderima, gužvama, kritikama za dva miliona evra vrednu fontanu na Slaviji - u ovom listu nema ni jednog slova.