„ŠOKANTAN DOKAZ O OPASNOSTI VIRUSA: Širi se vazduhom, a evo koliko se zadržava na telefonima i novčanicama” objavile su Večernje novosti uz objašnjenje da „virus koji izaziva Covid-19 može da bude infektivan na površinama kao što su novčanice, ekrani telefona i nerđajući čelik i do 28 dana” pozivajući se na nedavno objavljeno istraživanje. Večernje novosti su međutim svojim čitaocima prećutale da je istraživanje sprovedeno u laboratorijskim uslovima - u mračnoj prostoriji pod kontrolisanim temperaturama i vlažnošću vazduha, te da virus u realnim uslovima ima male šanse da preživi tako dugo.
„Nož u leđa Srbima! Dua Lipa ponovo napada“, piše Srpski telegraf navodeći da je ova američka pevačica albanskog porekla pozvala sve Albance „na mobilizaciju“. Iako se iz naslova može zaključiti da je pozvala na oružje i rat protiv Srba, to nema veze sa istinom.
Video zapis od svega 16 sekundi napravljen navodno u jednoj španskoj bolnici, ovih dana postao je veoma popularan i u Srbiji jer se u njemu tvrdi da u španskim bolnicama nema kovid pacijenata. Na snimku se vidi zbunjeno medicinsko osoblje i čuje čovek koji viče da je u ovoj bolnici zatekao samo lekare, ali ne i pacijente. To se međutim ne može utvrditi jer se na snimku ne vide i bolničke sobe.
Na poslednjoj održanoj sednici Komisije za žalbe, Saveta za štampu, njenih deset članova diskutovalo je o čak 26 podnetih žalbi. Dok su za deset minuta jednoglasno odlučili da su Kurir, Alo, Večernje novosti i Glas Zapadne Srbije prekršili pojedine odredbe Kodeksa novinara Srbije, članovi Komisije su skoro sat i po raspravljali o žalbama koje je podneo šef UNESCO katedre za bioetiku - ogranka u Srbiji, Vojin Rakić, zbog navodnih neistina koje su u njemu proteklih meseci objavljivali mediji bliski vlasti.
Fejsbuk je pre dva dana objavio da će početi da uklanja sve stranice, grupe i naloge koji su povezani sa grupom „QAnon“ za koju kažu da je „opasna“ organizacija koja širi dezinformacije i poziva na nasilje. Iako pokret ima najveće uporište u SAD, sledbenika ima i u drugim delovima sveta, pa i u Srbiji gde je takođe ugašeno nekoliko stranica.
Novi izveštaj Evropske komisije nepovoljno ocenjuje Srbiju kada je reč o medijima i slobodi izražavanja: bez napretka. Napadi na novinare, isključivo promovisanje vladajuće stranke, ekonomska nesigurnost medija - neki su od najvećih problema koje ovaj izveštaj ističe. Kao jednu od retkih pozitivnih stvari navode usvajanje medijske strategije, čija primena još uvek nije ni počela.
Sin vlasnika Pinka Željka Mitrovića, Aleksandar ponovo je osuđen na kućni zatvor i to na 11 meseci zbog toga što je pre sedam godina, u julu 2013. u saobraćajnoj nesreći usmrtio maloletnu Andreu Bojanić. U kaznu će mu biti uračunato i vreme provedeno u pritvoru, tako da će Mitrović „nanogicu“ nositi oko osam meseci. Aleksandar Mitrović nije prisustvovao čitanju presude.
Drugi dan ponovljenog suđenja četvorici nekadašnjih pripadnika Državne bezbednosti za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije, obeležilo je izlaganje advokata odbrane koji su zatražili da se izbace izjave na desetine svedoka tužilaštva, kao i podaci o telekomunikacijama koji dokazuju prisustvo dvojice okrivljenih na mestu ubistva. Tužilaštvo se ovome protivi.
Suđenje Dragoljubu Simonoviću i trojici okrivljenih za paljenje kuće novinara Žig infa Milana Jovanovića nastavljeno je danas svedočenjem troje veštaka iz oblasti balistike, elektrostruke i aktuarstva. Veći deo suđenja opet je protekao u razgovoru kolika je bila materijalna šteta nakon požara.