Vlada Srbije donela je odluku da je za sve informacije u vezi sa novim virusom korona isključivo zadužen Кrizni štab na čijem je čelu premijerka Ana Brnabić. Brojni novinari saglasni su da je zbog zatvorenih institucija ionako teško doći do zvaničnih informacija, a da će posle ove odluke to biti nemoguće.
Više sagovornika KRIK-a ukazalo je na neorganizovanost države da građane obavesti da im je određena mera izolacije. Poziv iz policije u kome im je rečeno da su u obaveznoj kućnoj izolaciji neki od njih dobili su tek 10 dana nakon što su, kako kažu, doputovali iz inostranstva. Pojedini, koji su se vratili iz rizičnih zemalja poput Italije, kažu da ih policija do danas nije obavestila ni o kakvim merama. One koji nisu obavešteni da su u izolaciji, policija je hapsila jer ih nije pronašla kod kuće.
Jovana Popović iz Kikinde i Ivana Berić iz Sombora koje su uhapšene pošto su navodno prekršile izolaciju nakon povratka iz inostranstva u Srbiju ostaće u pritvoru pošto je sud odbio žalbe njihovih advokata. Popović je u zemlju došla iz Crne Gore, a Berić iz Bosne i Hercegovine. Ni jedna ni druga, tvrde, na ulasku u zemlju nisu obaveštene da treba da budu u obaveznoj kućnoj izolaciji.
Novinar Danijel Radić i snimatelj zrenjaninske televizije KTV pušteni su na slobodu nakon što su noć između četvrtka i petka proveli u zatvoru jer navodno nisu izvršili obaveznu dezinfekciju prilikom ulaska u zgradu Gradske uprave. Protiv njih je podneta krivična prijava, a naredno saslušanje je zakazano za sledeću nedelju. Radić za Raskrikavanje kaže da je ceo slučaj „politička odmazda“ usmerena protiv njegove televizije jer negativno izveštavaju o zrenjaninskoj vlasti.
Ivana Berić iz Sombora uhapšena je osam dana pošto se vratila iz Bosne i Hercegovine zbog navodnog kršenja mere obavezne kućne izolacije, a na granici joj nije rečeno da mora da bude u dvonedeljnoj izolaciji, kaže za KRIK njena sestra Jelena Stojanović. U sličnoj situaciji je i Jovana Popović iz Kikinde, o čemu je KRIK juče pisao.
Ministarstvo odbrane je u jeku vanrednog stanja zbog pandemije novog virusa korona raspisalo na desetine javnih nabavki, među kojima su dve posebno zanimljive. Naime, pre tri dana, ministarstvo Aleksandra Vulina odlučilo je da na tenderu zatraži usluge ispitivanja „rejtinga ministra“, i medija monitoringa.
Dok Vlada i njeni ministri gotovo svakodnevno mole privrednike da ne daju otkaze radnicima, beogradska javna preduzeća odlučila su da prestanu sa plaćanjem svojih dugovanja privatnicima. Naime, KRIK-u se javila privatna firma koja je dobila obaveštenje da zbog odluke zamenika gradonačelnika Gorana Vesića, tokom „situacije uzrokovane virusom COVID 19“ ne mogu da im se namire potraživanja.
Pojedini portali i korisnici društvenih mreža prethodnih dana pisali su da država koristi vanredno stanje da naseli migrante u Deliblatsku peščaru. Nakon odluke Komesarijata za izbeglice da određeni broj njih smesti u Školsko-rekreativni centar u selu Deliblato, meštani tog mesta kod Kovina započeli su proteste govoreći da se protive „naseljavanju“ migranata. Iz Komesarijata za Raskrikavanje navode da nikad nije postojao plan da se migranti „nasele“ već da se privremeno smeste kako bi se rasteretili drugi prihvatni centri tokom vanrednog stanja. Od plana se u međuvremenu odustalo.
Sutra ujutru u osam časova privremena bolnica na Sajmu u Beogradu počeće da prima prve pacijente, najavila je premijerka Ana Brnabić na konferenciji za novinare u Beogradu. Na zajedničkoj konferenciji sa predsednikom Aleksandrom Vučićem, rekla je i da se za sada ne planira zatvaranje pojedinih gradova, ali ni uvođenje dodatnih mera.