Brojne fotografije i video materijali hiljada građana koji su u subotu uveče treći put zaredom šetali ulicama Beograda tokom protesta “Stop krvavim košuljama” nisu sprečili najčitanije medije u službi vlasti da izveštavaju o debaklu protesta, da demonstrante nazivaju pijanicama i optužuju ih da nisu želeli da propuste vozila Hitne pomoći. Iako verujemo da princip „verujte nama a ne sopstvenim očima“ nije i princip velikog broja građana, važno je da se zabeleži kako su o protestima građana izveštavale neke od udarnih medijskih pesnica vladajućeg režima.
Ako je suditi po izveštajima tabloida Alo u subotu su „Đilasovci šetali u nameri da izazovu nerede“, i to „vidno pripiti“, a protest je “opet doživeo debakl” pošto je građanima smetalo hladno vreme. Slike sa protesta na sajtu Aloa, kao i na portalu Srbija danas na kojima se vidi samo nekoliko desetina ljudi okupljenih na platou Filozofskog fakulteta, demantuju brojni snimci medija i učesnika protesta.
„U Hrvatskoj, Makedoniji i Crnoj Gori razgovarao sam da se osnuje pakt protiv Srbije”, naslov je intervjua u hrvatskom Večernjem listu sa potpredsednikom kosovske Vlade Enverom Hodžajem, koji je uzburkao javnost. Hodžaj je ubrzo izjavio da naslov nije tačan, i da se razlikuje od onog što je on izjavio, ali uzalud - domaći tabloidi i visoki funkcioneri države su već počeli sa pričom kako su se svi u regionu udružili protiv Srbije uz blagoslov stranih sila - od misterioznih moćnika u EU i SAD, preko Hilari Klinton do CIA - da „slome kičmu Srbiji”. Najdalje odlazi Informer tvrdeći da je osim toga cilj - uništiti Vučića.
Domaći mediji, predvođeni prorežimskom agencijom Tanjug, izvestili su danas da je u Evropskom parlamentu (EP) usvojena rezolucija o Srbiji navodeći samo pozitivne ocene upućene iz Evrope i konstatujući da je Srbija „i ove godine najviše pohvala dobila na račun sprovedenih ekonomskih reformi“. Prećutali su, međutim, niz kritika na račun nezaposlenosti, stanja u medijima, bezbednosti novinara, političkog uticaja na sudstvo i zločinima iz mržnje prema manjinskim grupama. Prećutali su i da je Srbija opet opomenuta za slučaj Savamala i upozorena da je priznanje genocida u Srebrenici „temeljni korak na putu ka EU“.
Spekulacije o pokušaju otmice dve devojčice u Elemiru kod Zrenjanina dospele su u utorak na naslovnu stranu tabloida Alo-a koji tvrdi da „manijaci u belom kombiju otimaju decu“. Alo je objavio i da im je u tamošnjoj osnovnoj školi „Svetozar Marković Toza“ potvrđeno da su uvedene mere predostrožnosti. Međutim, direktorka škole za Raskrikavanje kaže da je iznenađena ovim napisima, da panike nema i da ih iz ovog tabloida niko nije kontaktirao. Dramatične navode demantovao je i MUP, a protiv jedne meštanke Elemira, sagovornice Alo-a, biće podneta krivična prijava zbog izazivanja panike i nereda.
Intervju Dojče Velea, u kome je novinar Tim Sebastijan oštro ispitivao premijerku Anu Brnabić, u domaćim medijima ne viđa se često. Pitanja su bila neprijatna i provokativna, novinar je insistirao na odgovorima, nije bilo klimanja glavom niti puštanja sagovornika da priča u nedogled. Iako je iz snimka intervjua jasno da je Sebastijan sve vreme imao kontrolu nad razgovorom, pojedini domaći mediji su intervju preneli utrkujući se ko će bolje da predstavi Brnabić tvrdeći da je ona „odbranila čast Srbije usred Berlina“ pred „bahatim“ i „pristrasnim“ novinarom.
Vest da je Vlada Kosova sredinom oktobra izdvojila 1,2 miliona evra za lobiranje za članstvo Kosova u Interpolu, Alo je interpretirao u svom stilu rekavši da „Albanci parama od droge kupuju policajce“.
Uoči posete patrijarha SPC Irineja Crnoj Gori, tabloidu Alo je „dobro obavešteni izvor“ rekao da će ga tamošnji huligani, organizovani od strane režima, gađati jajima i paradajzom ispred Cetinjskog manastira da bi mu poručili da nije dobrodošao. Kako se to nije desilo i patrijarhova poseta manastiru protekla mirno, Alo je u izdanju od utorka stvar rešio tako što je ustvrdio da je zapravo „Milo odustao od jaja“ u poslednjem trenutku. Najavljujući napad na patrijarha, Alo je čitaoce uveravao da su im izvori „dobro obavešteni“, da bi samo dan kasnije napisao da su tvrdnje o napadima ipak bile „nezvanične“.
Gotovo da nema medija koji nije u celosti preneo Vučićevu izjavu sa početka izgradnje nove Leonijeve fabrike u Kraljevu o tome da nemački investitor nije želeo subvencije. Isto tako, nema ni medija koji je podsetio javnost da je Leoni, prema zvaničnim informacijama, dobio oko 30 miliona evra subvencija za otvaranje prethodnih fabrika.