Mnogim čitaocima u Evropi je verovatno primamljivo zazvučala vest iz tabloida da vlasti malog grčkog ostrva Antikitera nude 500 evra mesečno, besplatan smeštaj i hranu porodicama sa decom koje odluče da se tamo presele. Verovatno je zvučala i uverljivo, s obzirom da je preneta i „izjava“ predsednika gradskog veća ovog ostrva, njegovo tačno ime i prezime i fotografija. Međutim, u pitanju je lažna vest što za Raskrikavanje potvrđuju vlasti ovog grčkog ostrva i navode da zbog nje imaju mnogo problema.
„Ameri u panici - Kinezi preko Srbije špijuniraju Zapad“, piše Informer u broju od srede prenoseći analizu magazina Forin polisi, tvrdeći da je Zapad u panici od nas i Kineza čija kompanija Huavei instalira kamere po ulicama Srbije. Informer je, međutim, iz analize Forin polisija potpuno izostavio kritičke delove teksta o tome da autoritarna vlast u Srbiji ovaj sistem nadzora i softvera za prepoznavanje lica može da zloupotrebi za žestoko kršenje privatnosti i pritisak na političke neistomišljenike.
Brojni svetski mediji objavili su u utorak da je jedna 17-godišnja devojka iz Holandije koja je bila seksualno zlostavljana u detinjstvu i imala problema sa anoreksijom i depresijom, zbog prevelike patnje okončala svoj život eutanazijom koju su joj odobrile holandske vlasti. Iako je juče tokom dana na društvenim mrežama i u kredibilnim medijima ta vest raskrinkana kao laž, Informer ju je danas svejedno objavio pod naslovom „Tinejdžerki dozvolili da se ubije“.
Osam miliona dolara će Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID) uložiti u obrazovni sistem BiH i Republike Srpske u narednom periodu, a kao jedan od ciljeva definisano je „jačanje kritičkog mišljenja“. Ovoga se Informer naročito uplašio tvrdeći da je cilj svega zapravo rušenje Dodika i ukidanje Republike Srpske, a to bazira na izjavama dvojice analitičara - jednog, koji je Dodikov saradnik u stranci, i drugog, čiji je kredibilitet više puta osporen jer je dokazano da širi teorije zavere i lažne vesti. Iz USAID-a u BiH za Raskrikavanje kažu da ni na koji način ne ugrožavaju institucije države, već naprotiv - da sa njima sarađuju na projektu.
Na svakih nekoliko meseci nova naslovna strana najavljuje skori dolazak Donalda Trampa u Srbiju. Tekst današnjeg Informera ipak se razlikuje u odnosu na mnoge prethodne u poslednje četiri godine - kažu da će Tramp posetiti Beograd u njegovom drugom mandatu koji sigurno osvaja.
90 odsto maturanata nije za ulazak Srbije u EU, ne trpe njihova poniženja, a većina njih uverena je da nikada nećemo imati nikakvu korist od ulaska u EU, piše Informer, dan posle Dana Evrope. U organizaciji Građanske inicijative na čije se istraživanje Informer poziva kažu da je ovaj provladin tabloid njihove podatke pogrešno interpretirao, a neke i potpuno izmislio.
Pojedini domaći portali, uz fotografije Aleksandra Vučića i Emanuela Makrona u srdačnom rukovanju, najavili su da će Francuska uskoro povući priznanje Kosova. I dok obmanjujući naslovi navode na zaključak da je stvar sasvim izvesna, u tekstovima čitalac saznaje da je zapravo samo reč o peticiji koju su pre par dana pokrenula dvojica Francuza nepoznata široj javnosti. Njihova ideja je da do početka jula sakupe 100.000 potpisa koje će predati francuskom parlamentu i Vladi, a do ovog momenta ih ima oko 900.
Skandalozan tekst Informera o tome da je Notr Dam u požaru jer ga je stigla božija kazna naišao je na osudu široke javnosti. Da li su opomenuti ili su shvatili da su preterali, tek - Informer je vrlo brzo bez objašnjenja i izvinjenja skinuo tekst sa sajta i mreža, a o požaru u katedrali nastavio da izveštava „umiveno“, kao da se ništa nije dogodilo. Štaviše, u štampanom izdanju od srede priču o božijoj kazni navode kao „jednu od teorija zavere koje su kružile internetom“, ali ne spominju da su je i oni sami objavili.
Uoči velikog protesta nezadovoljnih građana koji je najavljen za 13. april, prorežimski tabloidi predvođeni Informerom su pustili priču o tome da će pojedini predstavnici vlasti - Aleksandar Vulin, Goran Vesić i tridesetak poslanika - stupiti u štrajk glađu od petka „zbog nasilja koje nad Srbijom sprovode Đilas, Obradović i Jeremić“. U međuvremenu su, međutim, svi odustali od ove ideje „nakon konsultacija sa predsednikom“. Novinarka Tamara Skrozza navodi da je štrajk glađu zapravo bio „koska“ koju su vlast i mediji bacili pred javnost kako bi se ona bavila nametnutim temama.