Kurir je na jučerašnjoj naslovnoj stranici preneo vest da je na Kosovu ponovo otkrivena nelegalna trgovina organima te da se sumnja da su Albanci, nakon nekadašnjeg slučaja „žuta kuća“, opet trgovali organima Srba. Dva dana nakon hapšenja kosovska policija takve navode demantuje.
Većina današnjih tabloida na naslovnim stranama donosi priče o protestima građanima proteklog vikenda, upadu u RTS i hiljadama građana koji su u nedelju 17. marta opkolili zgradu Predsedništva gde je Aleksandar Vučić održao konferenciju za medije. Dok većina dnevnih naslova piše da Đilas, Jeremić i Obradović žele krv divljajući po Beogradu, tabloid Alo otišao je najdalje - na naslovnoj strani tvrde da je Vučić izašao pred demonstrante i „jasno rekao šta misli o njima“.
Večernje novosti su „ekskluzivno“ objavile da nemačka kompanija Folksvagen planira da izgradi fabriku u Srbiji i da je investicija vredna 1,4 milijarde evra. Ovu bombastičnu informaciju su preneli brojni mediji kao da je u pitanju gotova stvar, iako čitav tekst Večernjih novosti počiva na jednom izvoru, i to anonimnom. Urednik ekonomske rubrike i autor teksta Dušan Stojaković u jutarnjem programu TV Prva tvrdi da je u pitanju „naš izvor, iz najvažnijih mogućih struktura“. Iz kompanije Folksvagen, međutim, za Raskrikavanje ističu da još uvek razmatraju različite opcije za novu fabriku u istočnoj Evropi i da nikakva odluka nije doneta.
Kada su radnici Gradske čistoće nedugo nakon završetka protesta „1 od 5 miliona“ prošle subote počeli da skidaju nalepnice sa neispunjenim obećanjima Aleksandra Vučića, grupa od nekoliko desetina građana počela je da ih snima uz pogrdne povike. Vladajuća stranka kao i svi prorežimski mediji su taj događaj nazvali linčom. Današnji Kurir je otišao i korak dalje i ustvrdio da je među tim građanima bilo Hrvata, Bošnjaka i Albanaca. Dokaz za to bio im je tvit člana Nove stranke Marka Živkovića da su u šetnji učestvovali “momci iz Aranđelovca, Tuzle, Žabara, Zagreba, Beograda, Prizrena, Niša”.
Brojni domaći mediji su preko agencija Beta i Tanjug preneli pisanje nemačkog lista Frankfurter Rundšau o tome da će 12. juna biti potpisan sporazum o promeni granice između Srbije i Kosova na osnovu navodnog dokumenta koji je „nedavno procurio“ i u kome se definiše 17 tačaka podele Kosova. Novinari Raskrikavanja su međutim utvrdili da je informacija o dokumentu, bez navođenja izvora, objavljena krajem januara na kosovskim sajtovima, a njegovo postojanje je za portal Kossev demantovala kosovska Vlada. Urednica ovog portala Tatjana Lazarević za Raskrikavanje kaže da ne isključuje mogućnost da se radi o „probnom balonu“.
Prenoseći izjave iz intervjua bivšeg sudije Haškog tribunala i Međunarodnog rezidualnog mehanizma Kristofa Fligea za nemački nedeljnik Cajt, brojni domaći mediji su slobodnom interpretacijom zaključili da će prvostepeno osuđeni Radovan Karadžić i Ratko Mladić uskoro biti oslobođeni. Sudija Flige je, kako piše Informer, optužio sudiju Žan Kod Antoanetija da priprema konačne odluke koje če biti prilično različite od prvobitnih. Zapravo, Flige je u intervjuu izjavio da u sudu postoji nekompetentnih sudija, da su određene odluke apsurdne, ali i da na sudu ništa nije nemoguće. Na pitanje da li strahuje da će Karadžić i Mladić biti oslobođeni, Flige je rekao da o drugostepenim presudama ne želi da spekuliše, dok Antoanetijevo ime nije spomenuo.
Izveštavanje reporterke Studija B Barbare Životić o subotnjem protestu “Stop krvavim košuljama” zbog svoje neprofesionalnosti izazvao je burnu reakciju javnosti. Novinari Raskrikavanja do danas nisu smatrali da su građani obmanuti izveštavanjem reporterke Studija B, odnosno da je svima bilo jasno da je u pitanju pristrasno i izveštavanje koje je obilovalo dezinformacijama. Međutim, urednica Studija B Ivana Vučićević, gostujući danas u jutarnjem programu televizije PRVA, izjavila je da ne zna šta to nije tačno u izveštaju Barbare Životić kao i da su to sve bile “činjenica do činjenice” nazivajući stav novinarke i televizije koju uređuje “slobodnim mišljenjem”. Zbog toga, u tekstu ispod analiziramo šta je u izveštavanju reporterke Studija B činjenica, a šta ne.
Vest da je Vlada Kosova sredinom oktobra izdvojila 1,2 miliona evra za lobiranje za članstvo Kosova u Interpolu, Alo je interpretirao u svom stilu rekavši da „Albanci parama od droge kupuju policajce“.
Za dve godine u životu jednog Beograđanina, prema dnevnom listu Blic, ništa se nije promenilo. I dalje ima 31 godinu, i dalje radi u građevinskoj firmi za platu od 42 hiljade dinara i uspeva da na različite načine uštedi 1000 evra u tri meseca. Naime, nepažnjom ili potpunim nemarom prema čitaocima, na sajtu Blica juče se našao https://web.archive.org/web/20181108121833/https://www.blic.rs/vesti/ekonomija/ustedeo-skoro-1000-evra-za-tri-meseca-s-platom-od-42000-a-njegov-sistem-tri-koverte/th9r4c9==„reciklirani“ tekst iz 2016. godine o Beograđaninu i njegovim savetima čitaocima kako da uštede 1000 evra u tri meseca sa znatno nižim primanjima.