Vest da je obezbeđenje gradilišta Beograda na vodi gde su jutros poginula dvojica radnika udaljilo reporterku Prve televizije sa lica mesta pod izgovorom da je u pitanju „privatan posed“ skinuta je sa sajta B92 nedugo nakon objave.
U pauzama hvaljenja politike Aleksandra Vučića i napada na opoziciju, morbidnim izveštajima o crnoj hronici i najavama ratova i haosa, na naslovnicama Srpskog telegrafa se nađu Tramp ili Putin i njihove „akcije” u vezi s Kosovom. U broju od utorka došla je na red priča o tome da dvojica lidera prave Veliku Srbiju za pet godina. Sve o tom velikom planu im je navodno ispričao zapadni diplomata koji im je, kako navode, i ranije davao informacije koje su se „ispostavile kao tačne”. Problem je, međutim, što ni te ranije informacije nisu bile tačne, a pisanje Srpskog telegrafa o ovom „planu" demantuju i u Ambasadi SAD.
Gotovo svaka reč današnje naslovne stranice Informera kao i nekoliko pasusa u tekstu „Komandat KFOR-a potvrdio: Šiptari hteli krv“ je izmišljena. Naime, novinari Informera tvrde između ostalog da je Salvatore Kouči, komandat KFOR-a na Kosovu i Metohiji izjavio da je „zahvaljujući Vučićevoj mudroj odluci da se vrati u Kosovsku Mitrovicu izbegnuto krvoproliće“. Istina je, međutim, da je Kouči kazao da je Vučić doneo mudru odluku kada je odlučio da se vrati u Kosovsku Mitrovicu sa puta za Banje, da je odluka kosovskih institucija da se ne dozoli taj deo posete takođe mudra, dok reči „krv“, „Šiptari“ i „tragedija“ nije iskoristio ni jednom.
Zaoštravajući ionako oštru retoriku o Kosovu i odnosu sa kosovskim vlastima, portal Srbijadanas.com objavio je bombastičan naslov „Vučić u OPASNOSTI! Otkriven mejl koji dokazuje zaveru Albanaca”, o čemu je navodno Marko Đurić „izneo dokaze”. Međutim, da se radi o klikbejt obmani čitalaca, i da nema ni opasnosti niti zavere, jasno je iz prvih rečenica teksta.
Nakon niza tekstova Večernjih novosti o društveno odgovornim i promotivnim aktivnostima kompanije „Mocart“, bez jasne oznake da je u pitanju reklama, došla je na red i priča o jednoj zaposlenoj koja je za 17 godina sa uplatnog mesta dospela u top menadžment ovog, kako kažu, privrednog giganta. Dok je skoro identičan tekst u Blicu označen sa P.O. (plaćeni oglas, prim. aut) Večernje novosti su ga bez oznake stavile u rubriku „Reportaža“.
„Naprednjaci u Majdanpeku pregazili Đilasov savez za Srbiju“ javio je sinoć portal Informer rezultate lokalnih izbora u ovoj opštini. Ipak, tek formirani Savez čije je osnivanje inicirao bivši gradonačelnik Beograda Dragan Đilas nije učestvovao u izbornoj trci u Majdanpeku.
Nakon što je portal Fake News tragač u nedelju objavio tekst „Ne, Željko Cvijanović nije bio novinar za uzor”, Srpski telegraf je u današnjem izdanju napisao da „KRIK vređa mrtvog Cvijanovića”. KRIK, međutim, ne stoji iza ovog portala.
Da Vojska Srbije može da kontroliše vreme specijalnim projektilima razvijenim u okviru tajnog projekta „Gospodar kiše” ustvrdili su prethodnih dana domaći tabloidi pozivajući se na neimenovane izvore. Srpski telegraf piše da je ovaj sistem zvanično isproban i upotrebljen oktobra 2014. godine kada je Putin bio u poseti Srbiji tokom vojne parade. Međutim, činjenicu da su tog dana domaćini i zvanice pokisle na žestokom pljusku, ovaj tabloid „rešava” tvrdnjom da „nije do neefikasnosti Gospodara kiše, već do toga što je ceremonija kasnila”. Vojni analitičar Aleksandar Radić, međutim, navodi da nikakvog tajnog oružja nema i da su ovi navodi daleko od istine.
U moru vesti o prosperitetu i sve većem broju zaposlenih, javni servis Srbije i portal Srbijadanas objavili su da će uskoro doći i do kraljevačkog privrednog procvata što su pokazali na dva primera - nemačkom Leoniju i turskoj Tajp grupi koji će otvoriti pogone u ovom gradu i u kojima će, kako izveštavaju, hiljade radnika naći posao. Propuštaju, međutim, da napomenu da spas za Kraljevo ne obezbeđuju samo investitori već i građani Srbije koji će strane partnere subvencionisati milionima evra, kao i da pojedini stručnjaci dovode u pitanje efekte subvencionisanja.