Korona virus je nastao u laboratoriji i pušten je namerno kako bi oslabio kinesku ekonomiju, prenele su Večernje novosti u nedelju. Tekst se bazira na spekulacijama epidemiologa Radmila Petrovića, a za tvrdnje se ne nude nikakvi dokazi ni argumentacija - štaviše, drugi sagovornici negiraju takvu mogućnost. Ova i slične teorije zavere o aktuelnom korona virusu, koje se šire po domaćim medijima, već neko vreme kruže i na svetskom nivou, ali nema nikakvih dokaza da je virus potekao iz laboratorije.
Deset dana tokom kojih je trajala potraga za 12-godišnjom Monikom Karimanović tabloidi su bez zadrške objavljivali svaki detalj iz istrage, nagađali šta se dogodilo sa devojčicom i delili stare intervjue sa već osuđivanim silovateljem za kog se sumnjalo da je oteo Moniku. Politika i Srpski telegraf su na prvim izdanjima današnjih naslovnica objavili i lažne vesti i nagađanja. Naime, Politika je najpre tvrdila da je otmičar uhapšen, a Srpski telegraf je reč „silovana“ zamenio rečju „zlostavljana“.
Procurio tajni dokument švajcarske obaveštajne službe u kome se tvrdi da su Markale bile maslo Bošnjaka, da je Srebrenica vrhunac propagande i da je Al Kaida stvorena da uništi Srbe i Ruse, već dva dana izveštavaju Večernje novosti. Navode da to sve piše u tajnom izveštaju švajcarskih obaveštajaca koji je procurio u tamošnje medije. Iz švajcarske obaveštajne službe, međutim, za Raskrikavanje navode da takav izveštaj ne postoji, da je reč o lažnoj vesti i ograđuju se od pisanja Večernjih novosti.
Građani su suviše lenji i teško im je da pešače 80 metara - to je, prema Srpskom telegrafu, „pozadina“ protesta nezadovoljnih sugrađana koji skoro dva meseca traže da im se vrati ukinuta linija trole broj 28 koja je povezivala Studentski trg i Zvezdaru. Legitimne zahteve ljudi tabloid „pobija“ optužbama da im je peticija nevalidna, između ostalog i zato što „veći broj potpisnika živi na drugim opštinama“ . Teodora Budimir iz inicijative „Vratimo trolu 28“ za Raskrikavanje navodi da svako ima prava da potpiše inicijativu, bez obzira na to gde živi, jer mnogim sugrađanima ta linija znači.
Aktuelni predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp zaista je juče bio akter istorijskog trenutka - biće zapamćen kao treći predsednik u istoriji te zemlje koji je opozvan u Predstavničkom domu. I dok Ustav SAD dalje propisuje da predsednik SAD, uprkos opozivu, i dalje može da obavlja tu funkciju sve dok Senat ne odluči drugačije, srpski mediji su rešili da ga sa tog mesta ipak smene i smeste među „bivše“ predsednike SAD.
Sa zluradošću su pojedini domaći tabloidi i političari iz vladajuće stranke dočekali vest da je uredniku KRIK-a, Stevanu Dojčinoviću, zabranjen ulaz u Ujedinjene Arapske Emirate. Iako razlozi za deportaciju i dalje nisu poznati, Informer netačno tvrdi da su ga „vlasti UAE označile kao čoveka opasnog po nacionalnu bezbednost“, a Alo navodi da je reč o kontroverznom novinaru koga „očito mnoge zemlje ne žele na svojoj teritoriji“. Konspirativnom tonu čitave stvari doprineo je i poslanik SNS-a Vladimir Đukanović koji je Informeru izjavio da ne bi bilo loše utvrditi „da li je Dojčinović novinar ili agent koji radi za određene interesne grupe“.
Istovetan tekst o kompaniji koja je odgovorna i darežljiva prema svojim zaposlenima, a koji su zahvaljujući tome zadovoljni, motivisani i lojalni, našao se danas u četiri dnevne novine i na njihovim portalima. U tekstu se nalaze i izjave zadovoljne zaposlene kao i predsednika Privremene komore Srbije, a glavna poruka je da je reč o kompaniji koja neguje porodične vrednosti i podržava roditeljstvo, omogućava svojim zaposlenima da usklade privatne i porodične obaveze i finansijski ih nagrađuje. Iako može da izgleda kao novinarski sadržaj, reč je zapravo o promotivnom tekstu iz MK grupe koje su domaći mediji objavili gotovo nigde ih ne obeleživši kao reklamu. Iz ove kompanije kažu da im nije poznato zašto tekstovi nemaju oznaku da se radi o reklami i napominju da nisu oni to zahtevali.
Sudeći po kontradiktornim napisima o Trampu, Informer ne uspeva da se odluči da li je američki predsednik prijatelj ili neprijatelj Srbije. Iako se u više navrata pojavljivao na naslovnoj ovog tabloida kao spasilac koji nam „donosi rešenje za Kosovo“ i koji je „naterao Šiptare na podelu“, danas se našao u ulozi negativca. Amerikanci su nam, naime, spremili „pakleni plan“: uložiće „neograničena sredstva“ u medije u Srbiji sa krajnjim ciljem da ubede građane da uđu u NATO i da se „odreknu Kosova i Republike Srpske“. „Ovo nema nikakve veze sa NATO. SAD poštuju vojnu neutralnost Srbije“, kažu iz USAID-a za Raskrikavanje.
Informacije o izmenama plaćanja osiguranja zbog novih regulativa, izjave direktora osigurajavaće kuće i jednog zadovoljnog korisnika - sve upućuje na običan novinarski tekst. Ipak, u članku koji se našao u izdanju Srpskog telegrafa od 4. decembra pominje se samo DDOR osiguranje iz Novog Sada. Dok nam iz ove kompanije potvrđuju da je reč o plaćenom oglasu, u štampanom izdanju ovog tabloida to nije nigde naznačeno.