Na Fejsbuk stranici Pretjerivač iz Hrvatske objavljena je obrada Diznijevog crtanog filma „Čarobni frulaš“ koja je uzburkala region. U originalnoj verziji, frulaš svojom svirkom isteruje hiljade pacova iz kraljevstva Hamelin, a u verziji Pretjerivača frulaš je zapravo pevač Marko Perković Tompson koji svira četničku pesmu pacovima da bi ih na prevaru izveo iz Knina, pri čemu se aludira da su pacovi - Srbi. Iako je bilo potrebno nekoliko minuta da ustanove da je reč o satiričnoj Fejsbuk stranici, tabloidi u Srbiji i regionu su se „upecali“ i iskoristili ovo za dizanje panike zbog „ustaškog ludila“.
„HRVATI ŽELE DA SE ZAPALI SRBIJA! Vode medijsku kampanju za Čumetove i Zelenovićeve batinaše”, objavio je juče nekoliko tabloida, među kojima je i Alo. U šturom tekstu ovog tabloida nisu međutim izneti bilo kakvi argumenti za tvrdnje da hrvatski mediji „prizivaju građanski rat”. Koriste članak hrvatskog portala 24 sata, koji je samo pisao o aktuelnim protestima građana u Srbiji, i to uz argumentaciju obe strane.
„Treba svi da izađemo i podržimo blokade. Treba nam još ljudi kao što je Crni da biju srpske četnike, jer sa njima se samo tako možemo obračunati“, navodno je na Tviteru napisala sociološkinja Vesna Pešić. Skrinšot (snimak) ovog tvita objavljen je u prorežimskim tabloidima, a tokom jučerašnjeg dana ga je komentarisao i Aleksandar Vučić. Ipak, Vesna Pešić tvrdi da ovo nikad nije napisala. Ni Raskrikavanje nije uspelo da nađe bilo kakve tragove ovog tvita - po svemu sudeći, radi se o snimku koji je napravljen preko nekog od brojnih sajtova za generisanje lažnih tvitova, koji izgledaju autentično.
Od 2017. godine izvesni Ivan iz Beograda najmanje jednom godišnje, sudeći po pisanju domaćih portala, ode u Katar trbuhom za kruhom. Odatle se posle mesec dana vrati sa 6.000 evra, ali nezadovoljan jer su ga tamo „tretirali kao đubre“. I svaki put ima 27 godina. Ova domaća verzija „Dana mrmota“ može se naći na sajtovima brojnih tabloida i klikbejt portalima koji priču o navodnom Beograđaninu recikliraju već četiri godine.
Portali Republika i Objektiv, objavili su fotografiju pacijenta koji spava u bolničkom krevetu dok golub stoji na njemu. Fotografiju i dirljivu priču o njenom nastanku pronašli su na društvenim mrežama, kojima inače kruži već duže vreme, na različitim jezicima. U opisu fotografije navode da jedino golub „posećuje” tog pacijenta, te da je taj prizor uslikala medicinska sestra. Republika i Objektiv odlaze korak dalje, te pozivajući se ponovo na društvene mreže, tvrde da je fotografija nastala u Srbiji. Istina je međutim drugačija. Fotografija je napravljena pre osam godina u bolnici u Atini i medicinska sestra nije autorka.