Tajkun otkrio sve karte, želi Vučićevu glavu i pokušaće da izazove haos i preotme državu - ovim napisima Informer je izvestio o predstavljanju liste Dragana Đilasa za beogradske izbore. U već oprobanom maniru Informer je opoziciono delovanje predstavio kao državni udar, a izjave Dragana Đilasa o pokretanju promena u Srbiji stavio u kontekst "skidanja glave" Vučiću.
Članak Njujork Tajmsa o nedavnoj poseti Aleksandra Vučića Kosovu, agencija Tanjug iskoristila je da pohvali predsednika Srbije i to “izvrtanjem” izjave sagovornika ovog uticajnog medija. U tekstu sa netačnim naslovom: "NYT: Vučić na KiM kao centralni zaštitnik Srba“ Tanjug je izbegao da prenese sve „nezgodne“ ocene američkog lista o Vučiću.
Predsednik Aleksandar Vučić sprečio je rat na Kosovu - saznali smo danas na naslovnoj Informera. Osim što se bez ijednog dokaza u ovom tabloidu tvrdi da su kosovske vlasti htele “da iskoriste ubistvo Olivera Ivanovića da pošalju specijalnu policijsku jedinicu ROSU na sever Kosova”, iz teksta nije sasvim jasno kakav rat je u pitanju i kako ga je tačno Vučić sprečio svojom posetom - za koju je morao da dobije dozvolu od kosovskih vlasti.
Nekoliko stranih državljana koji se dovode u vezu sa zaplenom 1,28 tone kokaina u Sidneju uhapšeno je početkom nedelje u beogradskom hotelu „Metropol“. Kako je saopštio MUP, kod njih je pronađeno oko 651.000 evra. Tabloidi nisu propustili priliku da ovu akciju policije „napumpaju“ - portal Republika (sajt Srpskog telegrafa) ovaj iznos je skoro učetvorostručio i dodatno “začinio” dezinformacijom da je u prestonici zaplenjena ni manje ni više nego tona kokaina. U današnjem izdanju sami sebe demantuju sasvim drugačijim podacima.
„Jadnici“ i „bednici“ reči su kojima su provladini mediji nazvali lidere opozicije prenoseći njihove reakcije na atentat na Olivera Ivanovića. Ove izraze prvi je iskoristio sam predsednik Srbije Aleksandar Vučić na jučerašnjoj konferenciji rekavši da su „jadnici i bednici oni koji pokušavaju da politički kapitalizuju ubistvo Olivera Ivanovića“.
Centar za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS) objavio je priču o tome kako je zastareo deo optužnice za malverzacije pri dodeli državnih stanova, na kojoj se između ostalih nalazi i Mirjana Marković. Iako u tekstu stoji da je ona i dalje na optužnici, a da se deo koji je zastareo odnosi na druge optužene, više medija je pogrešno prenelo da je upravo protiv nje zastarela optužnica, a pojedini su ukazali i na mogućnost da se udovica Slobodana Miloševića vraća u Srbiju.
“Pokušao je da me udari glavom, malo me je zakačio. Ja sam se okrenuo, ali je on krenuo rukom na mene i ispao mu je telefon”, ispričao je Saša Bežanović iz Popinaca kod Pećinaca, opisujući kako su ga članovi Demokratske stranke (DS) fizički napali tokom jučerašnjih lokalnih izbora u ovom mestu. Istina je, međutim, upravo suprotna - Bežanović je taj koji je krenuo rukom na jednog od prisutnih pristalica DS-a, oteo mu telefon i bacio ga. Iako su na tviteru objavljeni snimci koji prikazuju šta se dogodilo, Pink, Informer i još par portala su ih ignorisali i u javnosti prezentovali pogrešnu verziju priče.
U Rusiji su nedavno donete dopune zakona po kojima se strani mediji mogu proglasiti stranim agentima. Informeru je to bio povod da ruski zakon “primeni” na Srbiju i napadne TV N1, proglasivši je stranom agenturom - mada se ova televizija ne spominje u novom ruskom zakonu. Tabloid pritom pogrešno konstatuje da je u pitanju “ćerka firma CNN-a”. N1 nije u vlasništvu američke televizije, već ova dva medija imaju ugovor o saradnji.
Senzacionalističkim naslovom Informer u tekstu objavljenom početkom oktobra najavljuje veliko otkriće „trgovačke manipulacije” - Štarkova bananica nema ni trunku banane. U istom tekstu, međutim, novinari sami sebe demantuju tvrdeći da se banana i ne nalazi na spisku sastojaka na deklaraciji ovog proizvoda. Ovo je, inače, samo poslednji od mnogih tekstova kojima tabloidi u poslednje vreme napadaju „Atlantik grupu”, vlasnika brenda čoko „Bananica“.