„Insajder“ je juče objavio izveštaj Uprave za sprečavanje pranja novca o stanu ministra Aleksandra Vulina u kome su ključni podaci zatamnjeni. U njemu se pominje transakcija o kupovini nepokretnosti od 205.000 evra između dva fizička lica, u septembru 2012. godine. U vesti, novinari KRIK-a doveli su u vezu tu transakciju sa spornom kupovinom stana ministra Vulina, verujući da se ona odnosi upravo na to. Uprava je nakon toga izdala saopštenje u kojem je navela da se pomenuta transakcija zapravo ne odnosi na Vulina i njegov stan.
Centar za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS) objavio je priču o tome kako je zastareo deo optužnice za malverzacije pri dodeli državnih stanova, na kojoj se između ostalih nalazi i Mirjana Marković. Iako u tekstu stoji da je ona i dalje na optužnici, a da se deo koji je zastareo odnosi na druge optužene, više medija je pogrešno prenelo da je upravo protiv nje zastarela optužnica, a pojedini su ukazali i na mogućnost da se udovica Slobodana Miloševića vraća u Srbiju.
U tekstu o ostavci direktorke Agencije za borbu protiv korupcije Majde Kršikape nakon dvomesečnog mandata, "Danas" se osvrće na afere sa kojima se Agencija u tom periodu suočavala - “tetkom iz Kanade”, imovinom ministra Nenada Popovića, finansiranjem kampanje naprednjaka. Ipak, u tekstu se potkralo i nekoliko grešaka kojima su Kršikapu povezali sa postupcima Agencije iz perioda pre nego što je ona postala direktor.
Glavna vest sa sastanka radne grupe za bezbednost novinara na kojem je prisustvovala i republička tužiteljka Zagorka Dolovac bila je da je Više tužilaštvo uložilo žalbu na odbacivanje krivičnih prijava za napad na novinare tokom inauguracije predsednika Aleksandra Vučića, kako je to obajvilo Udruženje novinara Srbije (UNS) na svom sajtu. Ovo, međutim, nije moglo da se dogodi zbog toga što za to nema ni zakonske mogućnosti.