Novom vlasniku Studija B Saši Blagojeviću nekadašnja gradska televizija predata je bez naknade, ali uz gubitke koji iznose skoro dve stotine miliona dinara. Iz finansijskih izveštaja se vidi da je televizija godinama unazad poslovala sa gubicima, a da su se oni nakon privatizacije višestruko uvećali. Pre tri godine Studio B je kupila „Maxim media“ porodice Krdžić koja u svom vlasništvu ima nekoliko radio stanica - TDI, Karolina, JAT.
Saša Blagojević, vlasnik tabloida Alo, postao je i većinski vlasnik televizije Studio B preko svoje firme Global Media Technology, prenela je agencija Beta.
Kompanija „United media“ planira da kupi 100 odsto udela u kompaniji „Direct media“ na tržištima Srbije, Crne Gore, Makedonije i Albanije, ali i televizijske stanice Pink BiH i Pink Crna Gora. Do kupovine ih deli odobrenje Komisije za zaštiitu konkurencije Srbije kojoj je, prema pisanju agencija „United media“ predala zahtev za odobrenje kupovine. Istraživanje KRIK-a ranije je pokazalo da je vlasništvo nad „Direct media“ sakriveno iza osam kompanija registrovanih na više ofšor lokacija.
Medija centar, koji je u vlasništvu Nezavisnog udruženja novinara Srbije, pozajmio je šest miliona dinara od firme Multikom Group, koja je u delimičnom vlasništvu Dragana Đilasa, piše Cenzolovka. Predsednik NUNS-a Slaviša Lekić za ovaj portal kaže da je to bila odluka direktora Medija centra Branka Gligorića.
Uprkos tome što prednjače u kršenju Kodeksa novinara Srbije, listovi Informer, Srpski telegraf i portal srbijadanas.com dosad su na konkursima za projektno sufinansiranje dobili oko 7 miliona dinara u 12 lokalnih samouprava u Vojvodini, piše Udruženje novinara Srbije.
Na ovogodišnjem konkursu za medijsko sufinansiranje, opštine Sremski Karlovci, Bačka Palanka i Kovin dodelile su oko 4 i po miliona dinara firmama povezanim sa prorežimskim portalom „Srbija danas“.
Listovi Blic i Alo, kao i portal Novi standard prekršili su Kodeks novinara Srbije, odlučio je Savet za štampu.
Prema izveštaju međunarodne organizacije IREX, održivost medija u Srbiji je najgora u poslednjih 18 godina. Na skali do 1 do 4, Srbija je za 2017. godinu dobila ocenu 1.46 , čime se našla u kategoriji "neodrživi mešoviti sistem" zajedno sa Bosnom i Hercegovinom, Makedonijom, Bugarskom, Rusijom, Belorusijom, Kazahstanom, Kirgistanom, Tadžikistanom i Uzbekistanom.
Na Međunarodni dan slobode medija udruženja novinara podsećaju na katastrofalan položaj novinarske profesije, medija i medijskih radnika u Srbiji. Dok Srbija pada na listama u oblasti medijskih sloboda, država deklarativno poručuje da je posvećena unapređenju položaja novinara.