Prenoseći izjave portparolke EU za spoljne poslove Maje Kocijančič, Tanjug je u ponedeljak u tekstu napisao da je stav EU da „nema balkanskog proleća“ i da „bojkot parlamenta nije prihvatljiv“. Nakon teksta Raskrikavanja sa izjavom Maje Kocijančič da „to nije ono što je ona rekla“, Tanjug je na Tviteru reagovao sa tvrdnjom da „niti je Kocijančič rekla da neće biti balkanskog proleća niti to stoji u Tanjugovom izveštaju“ i optužio Raskrikavanje da „falsifikuje“, i to u dva tvita. Ubrzo su ih, međutim, obrisali.
Nepostojeći Centar za medijski monitoring objavio je prošle nedelje istraživanje u kome se kaže da cenzure u Srbiji nema te da je govor mržnje samo manir opozicije. Ove podatke koji se kose sa dosadašnjim istraživanjima o pritiscima na medije međunarodnih i domaćih organizacija, prezentovao je Tomislav Lovreković, novinar nedeljnika Afera koji je krajem prošle godine bio u pritvoru zbog pretnji smrću poslanici Mariniki Tepić. Istraživačica Jovanka Matić je za Raskrikavanje analizirala ovo istraživanje i utvrdila da je ono i teorijski i metodološki nevalidno.
Mnoge dnevne novine ovih dana pišu, pozivajući se na Tanjug, da tajna služba BiH prisluškuje Milorada Dodika i Aleksandra Vučića. Tanjugu je izvor agencija Srna koja prenosi tvrdnje sajta Infosrpska.ba, za koji su naše kolege sa portala https://raskrinkavanje.ba/==raskrinkavanje.ba već u nekoliko navrata dokazali da je izvor dezinformacija i lažnih vesti. Tekst o prisluškivanju Dodika u potpunosti počiva na anonimnim izvorima iz obaveštajnih krugova, a na pitanje zašto su poklonili poverenje ovom portalu i da li su ikako proverili ove tvrdnje, iz Tanjuga nisu odgovorili.
Politika, RTS, a potom i drugi uglavnom provladini mediji preneli su juče vest agencije Tanjug da je sloboda medija u Jugoistočnoj Evropi pogoršana, osim u Srbiji. Referisali su na izveštaj o indeksu klijentelizma u medijima koji je sačinila organizacija Partnerstvo za društveni razvoj iz Zagreba. Istraživači iz Srbije, Nezavisno društvo novinara Vojvodine i Yucom koji su radili na istom izveštaju, demantuju ovakve tvrdnje Tanjuga.
Tanjug je prekršio Kodeks novinara Srbije jer je bez navođenja izvora preneo informaciju objavljenu u Nedeljniku da je osuđena bivša premijerka Tajlanda dobilo srpsko državljanstvo, odlučila je Komisija Saveta za štampu na poslednjoj sednici. Kodeks je u prethodnom periodu prekršio i Alo jer je izneo niz neutemeljenih optužbi na račun novinara Lazara Čovsa nakon njegove analize fotografija i snimaka koje navodno dokazuju da je Nebojša Stefanović završio fakultet.
Agencija Tanjug „skinula“ je tvit da je FIFA kaznila Fudbalski savez Srbije zbog transparenta navijača, a koji su ilustrovali fotografijom na kojoj se vidi da sin predsednika Aleksandra Vučića, Danilo navija sa članovima ekipe ubijenog kriminalca Aleksandra Stankovića zvanog Sale Mutavi.
Agencija Tanjug objavila je juče ujutru vest da je ministarka Zorana Mihajlović obišla Niš i da je tom prilikom izjavila kako je vlast DS-a tu ostavila pustoš. Međutim, u tom momentu Mihajlović još uvek nije ni stigla u Niš, a izjave koje je Tanjug podmetnuo kao aktuelne, zapravo su bile izrečene prethodnih dana, što za RasKRIKavanje potvrđuju i iz Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
Članak Njujork Tajmsa o nedavnoj poseti Aleksandra Vučića Kosovu, agencija Tanjug iskoristila je da pohvali predsednika Srbije i to “izvrtanjem” izjave sagovornika ovog uticajnog medija. U tekstu sa netačnim naslovom: "NYT: Vučić na KiM kao centralni zaštitnik Srba“ Tanjug je izbegao da prenese sve „nezgodne“ ocene američkog lista o Vučiću.
„Uprava: Vulinova tetka postoji, identitet poznat“ naslov je vesti kojom je Tanjug selektivno preneo delove Insajderove priče o izveštaju Uprave za sprečavanje pranja novca o kupovini stana ministra Aleksandra Vulina. U vesti ove agencije nisu izneti svi detalji o slučaju pa se stvara utisak da je Uprava slučaj „tetke iz Kanade“ rešila i dokazala da je Vulin govorio istinu. Dokaza za poreklo novca za kupovinu stana, zapravo, još uvek nema.