Nakon što je krajem protekle nedelje Srpski telegraf objavio hvalospev o Siniši Malom u kome ređa njegove uspehe na mestu gradonačelnika, pohvali prvog čoveka grada pridružio se i Alo u nekritički afirmativnom tekstu “Čovek koji je odbranio Beograd”. Čitalac, međutim, ne saznaje od koga i kako ga je tačno odbranio, ali saznaje da su se na Malog, kao idealnog kandidata za mesto ministra finansija, ustremili “jastrebovi” koji bi da ga sruše “udarajući na njegovu porodicu i maloletnu decu”.
Ovih dana glavni prorežimski mediji ponavljaju parole vlasti da je poruka Evropske unije o formiranju Zajednice srpskih opština (ZSO) po kosovskim zakonima „vrhunski bezobrazluk“. U sveopštoj kakofoniji Informer na današnoj naslovnici Evropsku uniju naziva „šiptarskom bandom“ zaključujući da je zgaženo na sve što je do sada dogovoreno u Briselu. I zvaničnici su burno reagovali, a predsednik Vučić se čak zapitao i „gde piše“ da će se ZSO formirati po kosovskim propisima? Odgovor - u Briselskom sporazumu potpisanom 2013. godine.
Šaljivu vest portala Glas Zaječara o krađi dresiranih životinja iz cirkuske trupe „Circus Balkanski“ kao pravu vest prenelo je nekoliko portala - Srbija danas, Blic, Radio Magnum, Alo. U vesti se tvrdilo da su na graničnom prelazu Vrška Čuka otkriveni otmičari dresiranih životinja, kao i da je jedna od životinja, persijska mačka, pobegla i da luta okolinom Zaječara. Ovu vest ne samo da je prenelo nekoliko najčitanijih portala, već su joj dodali i svoje „sočne“ detalje.
Večernje novosti su objavile informaciju da je slučaj optuženih radikala Vjerice Radete i Petra Jojića preuzet iz Haga i da će se njima suditi u Beogradu po odluci Višeg suda. Iz ove institucije, međutim, navode da takvu odluku nisu doneli, niti su nadležni da je donesu.
Domaći mediji početkom nedelje preneli su da čovečanstvu preti misteriozna „bolest X”. I dok pojedini srpski tabloidi, poput Informera, idu korak dalje u spekulacijama tvrdeći da će od ove bolesti uskoro umreti čak 300 miliona ljudi, iz Svetske zdravstvene organizacije (SZO) za Raskrikavanje objašnjavaju da nije reč o postojećoj bolesti, već hipotetičkoj, pa se ne može govoriti ni o žrtvama.