Na osnovu navodnih tvrdnji zabrinute čitateljke Alo je ustvrdio da se na rafovima nekoliko supermarketa u Srbiji prodaje tunjevina brenda „rio mare“ stara čak 14 godina. „Građani u panici zbog falš konzervi“, prenosi tabloid, ali Ministarstvo poljoprivrede i firma koja distribuira ovaj proizvod demantuju tvrdnje.
„Evo na kojim lokacijama komarci mogu da prenesu virus od koga nema spasa“ senzacionalistički je objavio portal Republika.rs upućujući čitaoce na groznicu Zapadnog Nila koji prenose komarci. Međutim, iz Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" objašnjavaju da kod većine zaraženih bolest prolazi bez ikakvih simptoma, a da je smrtonosna u manje od jedan odsto slučajeva.
Čim je stigao u Zagreb, američki ministar odbrane Džejms Matis je pitao gde je njegov srpski kolega i pobesneo kada je čuo da Vulin ne dolazi jer mu je zabranjen ulazak u Hrvatsku. Ovako o detaljima sastanka ministara odbrane u Zagrebu izveštava Srpski telegraf, navodeći i teme o kojima se razgovaralo i imena ljudi koji su predsedavali. Ipak, u tekstu postoji jedan „mali” problem - sastanak o kome pišu još se nije ni dogodio, a iz američkog Ministarstva odbrane za Raskrikavanje navode da su sve ove tvrdnje laž.
Ovih dana uglavnom provladini mediji pišu o “diplomatskoj ofanzivi” Srbije nabrajajući koje su sve zemlje u poslednjih nekoliko godina povukle priznanje Kosova. Tako je Kurir u diplomatski uspeh Ivice Dačića uvrstio i Liberiju koja je pre nekoliko nedelja demantovala navode o povlačenju priznanja potvrđujući bilateralne odnose sa Republikom Kosovo.
Puder izaziva rak - dramatično je upozorio Srpski telegraf tvrdeći da puderi sadrže polimetilmetakrilat, supstancu koja „može da dovede i do karcinoma”. Tabloid se pozvao na istraživanje kompanije Bionsen za proizvodnju organske kozmetike za koje se ispostavlja da je staro skoro deset godina. Međutim, nema čvrstih naučnih dokaza da je ova supstanca, koja ima široku upotrebu u industriji i medicini, zaista kancerogena.
Čim krije podatke, onda je proneverio novac - tvrdi Informer u najnovijem broju prenoseći saopštenje Saveta za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije “Transparentnost” iz Trstenika. Tvrdi se da služba Poverenika za informacije od javnog značaja nije dostavila ovoj organizaciji odgovore o trošenju novca kojim raspolaže. Međutim, odgovor na više stotina stranica upućen je Savetu još 25. juna.
Tekst o lošim krvnim sudovima, a u stvari preporuka preparata za čišćenje arterija i snižavanje holesterola. Iako zakon o oglašavanju jasno nalaže da reklame moraju biti vidljivo označene kao takve, tekst u Kuriru je obeležen samo sićušnom brojčanom šifrom u uglu. Iz Kurira međutim tvrde da je i to sasvim dovoljno.
„Putin neće dozvoliti da Srbi budu opet poniženi i da izgube sve”, navodno je zaključila CIA u izveštaju o ruskoj ulozi u borbi za Kosovo i srpske interese u koji su „urednici Informera imali uvid”. I dok tabloid tvrdi da je navedeni izveštaj dostavljen američkoj ambasadi u Beogradu, iz ove institucije to demantuju.
Skoro nedelju dana od utakmice sa Švajcarskom, nakon koje su dvojica igrača albanskog porekla kažnjena zbog pokazivanja simbola dvoglavog orla, srpski mediji nastavljaju sa raspirivanjem mržnje. U izdanju od utorka, Alo, Kurir i Informer tvrde da novac za njihovu kaznu plaća albanska mafija, ali nakon bombastičnih naslova u tekstovima nema ni reči koje bi tu tvrdnju potkrepile.