U Rusiji su nedavno donete dopune zakona po kojima se strani mediji mogu proglasiti stranim agentima. Informeru je to bio povod da ruski zakon “primeni” na Srbiju i napadne TV N1, proglasivši je stranom agenturom - mada se ova televizija ne spominje u novom ruskom zakonu. Tabloid pritom pogrešno konstatuje da je u pitanju “ćerka firma CNN-a”. N1 nije u vlasništvu američke televizije, već ova dva medija imaju ugovor o saradnji.
Senzacionalističkim naslovom Informer u tekstu objavljenom početkom oktobra najavljuje veliko otkriće „trgovačke manipulacije” - Štarkova bananica nema ni trunku banane. U istom tekstu, međutim, novinari sami sebe demantuju tvrdeći da se banana i ne nalazi na spisku sastojaka na deklaraciji ovog proizvoda. Ovo je, inače, samo poslednji od mnogih tekstova kojima tabloidi u poslednje vreme napadaju „Atlantik grupu”, vlasnika brenda čoko „Bananica“.
Više od deceniju poreski obveznici Srbije finansiraju milionima evra fabričke hale i plate zaposlenih u kompanijama stranih investitora. Za to vreme država je šturo obaveštavala građane o visini subvencija, a medije često nije interesovala pozadina tih poslova. Tako je bilo i prilikom posete predsednika Aleksandra Vučića svečanom otvaranju novog pogona nemačke kompanije „Gruner“ u Vlasotincu u oktobru ove godine. Prodržavni tabloid Informer propustio je priliku da kaže koliko je u novi pogon nemačke fabrike u Vlasotincu uložila Srbija, ali nije propustio da pretera u broju zaposlenih radnika.