Prenoseći izjave portparolke EU za spoljne poslove Maje Kocijančič, Tanjug je u ponedeljak u tekstu napisao da je stav EU da „nema balkanskog proleća“ i da „bojkot parlamenta nije prihvatljiv“. Nakon teksta Raskrikavanja sa izjavom Maje Kocijančič da „to nije ono što je ona rekla“, Tanjug je na Tviteru reagovao sa tvrdnjom da „niti je Kocijančič rekla da neće biti balkanskog proleća niti to stoji u Tanjugovom izveštaju“ i optužio Raskrikavanje da „falsifikuje“, i to u dva tvita. Ubrzo su ih, međutim, obrisali.
Smrad, licemer, poltron, kafanski besposličar - neki su od epiteta kojima je novinar portala Pančevo Si Ti Nenad Živković ovih dana nazivan u seriji priloga na prorežimskoj RTV Pančevo, koji su usledili kao reakcija na njegov govor u petak na protestu 1 od 5 miliona u Pančevu. To nije prvi put da ovaj medij zloupotrebljava lokalnu frekvenciju za obračune sa neistomišljenicima, a uprkos neprofesionalizmu svake godine inkasira milione dinara iz lokalnog budžeta.
Na konkursu za sufinansiranje medija, opština Žagubica je ove, kao i prethodnih nekoliko godina budžet od 6 miliona dinara rasporedila tako da najveći deo dobije Radio i televizija Homolje. Kako prenosi http://boom93.com/info/lokalne-vesti/54686/kako-zagubica-deli-novac-za-projekte-medija.html==požarevački radio Boom 93, pre samo nekoliko dana ovaj medij dobio je 70 odsto od ukupnih sredstava, odnosno 4,2 miliona dinara. Novinar tog radija Uroš Urošević za Raskrikavanje kaže da su ovakvi konkursi način da mediji svojim promotivnim tekstovima dobiju novac od države, ne mareći za javni interes.
Kao i u prethodne tri kupovine, zvanična dokumentacija ne pokazuje koliko je Telekom Srbija platila kablovskog operatera „Masko“. Telekom i posle nekoliko molbi novinara Raskrikavanja nije odgovorio na pitanja za koliko je pazario nekoliko kablovskih operatera.
Kruševački biznismen i vlasnik više lokalnih medija u Srbiji Radoica Milosavljević jedan je od 27 donatora koji su, objedinjeni u konzorcijum, kupili oko 590 kvadrata prostorija na Novom Beogradu pa ih poklonili Srpskoj naprednoj stranci, piše Centar za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS). Za Milosavljevića se, inače, dosad samo spekulisalo da je povezan sa naprednjacima.
Komisija za žalbe Saveta za štampu donela je odluku da portalu Glas zapadne Srbije uputi javnu opomenu zbog teksta “Ovi novinari su pratili Instagram maloletnog deteta”, a u kome se tvrdi da je redakcija Ozon press u tekstovima o odmoru gradonačelnika Čačka koristila fotografije njegovog maloletnog sina. Kako je komisija Saveta odlučila portal Glas zapadne Srbije prekršio je istinitost izveštavanja i novinarsku pažnju.
Američka ambasada objavila je mejlove kojima demantuje pisanje tabloida Informer da nisu odgovorili na njihove upite o sastancima koje je ta ambasada organizovala sa pojedinim opozicionim liderima. Naime, Informer je 9. februara u tekstu o sastanku službenika te ambasade i Sergeja Trifunovića tvrdio da iz američke ambasade niko nije odgovorio na njihova pitanja. Objavljeni mejlovi dokazuju da je ambasada to učinila dva dana ranije.
Snimci i fotografije sastanka lidera PSG-a Sergeja Trifunovića i organizatorke protesta Jelene Anasonović sa ljudima iz nevladinog sektora i službenicima američke ambasade u hotelu „Hilton“ objavljeni su na do pre neki dan nepoznatom portalu govorisrbija.rs, odakle su ih preuzeli i tabloidi. Na osnovu njih tvrdi se da SAD stoji iza protesta i da svi zajedno pokušavaju da naprave haos u zemlji. Urednik ovog portala Nemanja Đukić za Raskrikavanje priznaje da za te tvrdnje nemaju dokaza i da se radi o njegovom logičkom zaključivanju.
Prema rečima tužioca Branka Stamenkovića krivično delo zbog paljenja kuće novinara Milana Jovanovića u Grockoj okarakterisano je kao izazivanje opšte opasnosti jer se ne zna da li je postojala namera da se on ubije. Jovanović sa druge strane tvrdi za Raskrikavanje da je nedavno uhapšeni Dragoljub Simonović više puta pokušavao da mu naudi.