Od hiljada proizvoda na rafovima, od danas je privremeno pojeftinilo njih dvadeset. Otkako je predsednik Aleksandar Vučić ovo pompezno najavio na konferenciji za novinare na koju je doneo i korpu iz supermarketa, prorežimski mediji su brže-bolje nastavili da „pumpaju“ priču o merama kojima država navodno spasava građane ekonomske bede. Međutim, ne spominju da je inflacija u Srbiji među najvišima u Evropi, da prosečna plata nije dovoljna za potrošačku korpu, da penzioneri žive na ivici egzistencije i da će populističke mere vlasti u vidu jednokratnih davanja i vanrednih povećanja penzija, doneti još više zaduživanja, poskupljenja i dodatni pad standarda.
Izveštavajući o dešavanjima u Narodnoj skupštini poslednjeg četvrtka u mesecu rezervisanom za poslanička pitanja ministrima, Večernje novosti su uredno nabrojale šta su govorili ministri Nebojša Stefanović, Branko Ružić, Zoran Đorđević i Aleksandar Vulin. Sa druge strane, čitav niz pitanja i replika opozicionih poslanika, počev od teme Kosova i ubistva Olivera Ivanovića, do rušenja u Savamali i obrušavanja potpornog zida na Koridoru 10, ostala su kako bez odgovora tako i bez prostora u tekstu Večernjih novosti.
Informer, Srpski telegraf i još nekoliko drugih prorežimskih medija pobedonosno je objavilo da Vučić iz Bakua donosi 300 miliona evra. Ipak, ovaj novac je za sada daleko od realnosti tim pre što su u Bakuu potpisani sporazumi o saradnji, ali ne i ugovori o konkretnim poslovima. Naslovnice ovih tabloida demantovao je čak i sam Aleksandar Vučić.
Članak Njujork Tajmsa o nedavnoj poseti Aleksandra Vučića Kosovu, agencija Tanjug iskoristila je da pohvali predsednika Srbije i to “izvrtanjem” izjave sagovornika ovog uticajnog medija. U tekstu sa netačnim naslovom: "NYT: Vučić na KiM kao centralni zaštitnik Srba“ Tanjug je izbegao da prenese sve „nezgodne“ ocene američkog lista o Vučiću.