Dragan J. Vučićević postao manjinski vlasnik desetak medija širom Srbije

Foto: Kolaž Raskrikavanje

Dragan J. Vučićević postao je manjinski vlasnik još desetak lokalnih medija širom Srbije, uglavnom televizija, i to za manje od sto evra. Kupovinom 10 odsto udela u firmi Best Media Team u vlasništvu Saše Blagojevića, koja poslednjih meseci preuzima lokalne redakcije, Vučićević je dobio deo čitave mreže portala, radija i TV stanica širom Srbije. Na ovaj način vlasnici prorežimskih tabloida Informer i Alo nastavili su sa daljom koncentracijom vlasništva, ovoga puta fokusiranom na unutrašnjost Srbije.

Za svega deset hiljada dinara, Vučićević je postao deo medijske imperije Saše Blagojevića koji ne prestaje da kupuje lokalne medije preko svoje firme Best Media Team, registrovane pre nešto više od dva meseca.

Među poslednjim televizijama koje je Blagojević pazario, u manje od mesec dana, su Santos iz Zrenjanina, RTV Bačka Palanka i Lotel Plus iz Loznice.

Pre toga, kupio je Televiziju V5 iz Valjeva, Televiziju Priboj, radio Koran, kao i užičke televizije TV-5 Užice i Lav plus. Pored preuzimanja postojećih medija, osnovane su i dve firme za proizvodnju i emitovanje televizijskog programa, Miomedia u Mionici i Infomačva u Šapcu.

Ovako je mreža lokalnih medija koji su kupljeni u poslednje vreme praktično koncentrisana u jednoj firmi čiji su suvlasnici Vučićević i Blagojević.

Foto: Raskrikavanje

Kupuju medije od Radojice Milosavljevića

Kada je pre više od deset godina krenula privatizacija lokalnih medija, gotovo nepoznati privrednik iz Kruševca, Radojica Milosavljević, kupio je dobar deo lokalnih medija. Njegove firme su poslovale dosta slabo, pa ni danas nije jasno sa kojim je tačno novcem uspeo da ih privatizuje jer se nijedno tužilaštvo u zemlji nije interesovalo za to. U javnosti se spekulisalo da je blizak Bratislavu Gašiću, sadašnjem ministru odbrane.

Sada je, izgleda, došlo vreme da te medije prodaje.

Vlasniku Alo-a, Milosavljević je nedavno prodao RTV Bačka Palanka za pet hiljada evra. 

Podaci REM-a pokazuju da RTV Bačka Palanka poseduje dozvolu za kablovsko, satelitsko i IPTV emitovanje, kao i dozvolu za internet radio.

Milosavljević je bio većinski vlasnik i zrenjaninskog Santosa, i to preko firme Televizija sporta i zdravlja SOS kanal plus. Santos je prodat Blagojevićevom Best Media Team-u za deset hiljada evra.

Santos ima dozvolu REM-a koja pokriva Čoku, Kikindu, Novu Crnju, Novi Bečej, Zrenjanin i Žitište, kao i dozvolu za pružanje kablovske, satelitske i IPTV medijske usluge. Radio Santos je do pre mesec dana posedovao i dozvolu za lokalno emitovanje u Zrenjaninu.

Za tri meseca sedam televizija

Blagojević je pre nekoliko dana kupio i Lotel Plus iz Loznice za 30 hiljada evra.

Lotel Plus poseduje REM-ovu dozvolu za kablovsko, satelitsko i IPTV emitovanje, a izdavač je i Lozničkog nedeljnika.

Do sada su sve ove kupovine Blagojevića koštale nešto više od 243 hiljada evra. Neobično je što je Vučićeviću 10 odsto udela u Best Media Team-u-prepustio za manje od sto evra.

Foto: Raskrikavanje / Šta je sve Best Media Team kupio od svog osnivanja u decembru 2025. godine.

Lotel Plus se nalazio u vlasništvu Dragana Mandića. Mandić sa Sašom Blagojevićem ima još jedan posao. Zajednički su vlasnici firme Infomačva, nedavno osnovane u Šapcu. 

Šta još poseduje Saša Blagojević?

Za čoveka koji kontroliše veliki deo medijskog tržišta u Srbiji, Saša Blagojević gotovo da ne postoji u javnosti. Na internetu se može pronaći tek jedna njegova fotografija.

Njegove poslove uglavnom završava kancelarija Igora Isailovića, bliskog saradnika ministra Siniše Malog.

Osim gore navedenih medija, u vlasništvu Blagojevića, odnosno njegovog Alo Media Systema, nalazi se i prorežimska Niš TV, koja je pokrenuta u proleće prošle godine. 

Podsećanja radi, u aprilu prošle godine, Saša Blagojević je sa nekadašnjim poverenikom SNS-a u niškoj opštini Pantelej, Bojanom Avramovićem, osnovao kompaniju INI Media. Upravo je ova kompanija izdavač Niš TV-a.

Kako smo već pisali, ovaj kanal se na Telekomovom kablu emituje „na divlje”, odnosno bez potrebne dozvole REM-a.

Alo Media System u svom vlasništvu ima i kompaniju Bizmedia. Upravo će ova firma, kako je juče objavila Nova Ekonomija vršiti reviziju komunikacione strategije za predstojeću izložbu EXPO 2027. Posao koji je dodeljen konzorcijumu na čelu sa ovom firmom vredan je 28,7 miliona dinara, odnosno oko 245 hiljada evra (bez PDV-a).

Osim što poseduje Alo Media System, Saša Blagojević je vlasnik i kompanije Global Media Tehnology koja stoji iza beogradskog Studija B. Takođe je većinski vlasnik kompanije Maxim Media Plus koja u svom portfoliju ima nekoliko radio stanica: Karolina, Hit FM, Jat, TDI radio.

PROČITAJ JOŠ:

Portal Raskrikavanje je verifikovani potpisnik Kodeksa Međunarodne mreže za proveru činjenica (IFCN), kao i verifikovani potpisnik kodeksa Evropske mreže standarda za proveru činjenica (EFCSN). Linkovani sajtovi sadrže opise profesionalnih vrednosti koje poštujemo i za koje se zalažemo, a ukoliko smatrate da je Raskrikavanje svojim radom prekršilo neke od ovih međunarodnih odredbi, možete uputiti žalbu IFCN-u na ovom linku ili se obratiti EFCSN-u putem formulara koji možete pronaći na ovom linku.

O nama

Kontakt

Portal Raskrikavanje je verifikovani potpisnik Kodeksa Međunarodne mreže za proveru činjenica (IFCN), kao i verifikovani potpisnik kodeksa Evropske mreže standarda za proveru činjenica (EFCSN). Linkovani sajtovi sadrže opise profesionalnih vrednosti koje poštujemo i za koje se zalažemo, a ukoliko smatrate da je Raskrikavanje svojim radom prekršilo neke od ovih međunarodnih odredbi, možete uputiti žalbu IFCN-u na ovom linku ili se obratiti EFCSN-u putem formulara koji možete pronaći na ovom linku.

Poseti nas na mrežama: