Provladini tabloidi koji danas pišu najlepše o preminulom inspektoru Dejanu Joviću koji je 2017. godine učestvovao u hapšenju Veljka Belivuka, pre nekoliko godina vodili su hajke protiv ovog policajca optužujući ga da je povezan sa kriminalcima. Suvlasnik i urednik jednog od ovih tabloida otkriva da su tako pisali jer su im informacije stizale od državne sekretarke MUP-a. „Izveštavali smo u prvom slučaju negativno, jer je takva zvanična informacija, kao što znate, došla iz policije. Informacije je lično Dijana Hrkalović dala našem mediju, pretpostavljam i drugim”, kaže urednik Srpskog telegrafa Milan Lađević za KRIK. „Ovom prilikom spreman sam da uputim izvinjenje i čitaocima i porodici inspektora Jovića.”
Osam godina nakon saobraćajne nesreće u Beogradu kojoj je preminula maloletna Andrea Bojanić, Apelacioni sud osudio je sina Željka Mitrovića, Aleksandra, na godinu dana kućnog zatvora uz elektronski nadzor i zabranu upravljanja vozilom dve godine.
Nakon što su podneli više tužbi protiv medija tražeći najmanje 800.000 evra odštete, kompanija Milenijum tim juče je saopštila da su smanjili odštetne zahteve na po „simboličnih 100 evra“ jer im je, kako kažu, jedino bitno da se utvrdi istina, a ne da ugroze rad medija. Ipak, u međuvremenu je portalu Info Vranjske za isti sporni tekst stigla nova tužba, ali ovaj put lično od vlasnika kompanije, Ivana Bošnjaka i Stojana Vujka, kojom od ovog lokalnog sajta traže ukupno dva miliona dinara.
Danas je u Višem sudu u Beogradu počelo „finale“ ponovljenog suđenja za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije iznošenjem završnih reči tužioca za organizovani kriminal Milenka Mandića. Tužilac smatra da su optužbe protiv četvorice bivših pripadnika Državne bezbednosti dokazane i zatražio je maksimalne kazne zatvora za njih. Nastavak iznošenja završnih reči zakazan je za septembar.
Uprava za sprečavanje pranja novca nema ovlašćenja da traži podatke od banaka ukoliko nema osnovane sumnje na pranje novca zaključio je Komitet Saveta Evrope MONEYVAL nakon što je u julu prošle godine naša Uprava tražila od banaka podatke o transakcijama brojnih novinara, političara i aktivista iz 37 nevladinih organizacija, među kojima je i KRIK.
Raskrikavanje je projekat Mreže za istraživanje kriminala i korupcije - KRIK Makenzijeva 46, 11000 Beograd 011 244 19 66 info@raskrikavanje.rs |